Yüzünden Düşen Kelimeler

by 23:34 0 yorum
Konuşmak gerek bazen. Dudaklarını oynatarak, veya oynatmayarak...
Aldığın her nefes yaşamaya yaramaz. Bazı nefesler vardır, kafandaki sesleri başkalarının duymasını sağlar. Ciğerlerine çektiğin hava önce boğazında titrer, sonra dudaklarından dökülür kelimeler..
Konuşmak aklından geçen düşünceleri, zihnindeki sesleri paylaşmaya yarar. Bazen konuşarak paylaşırsın zihninin seslerini.
Yazmak konuşmaktan daha kolaydır bazen. Dudakların parmakların kadar cesur değildir çoğu zaman. Ama parmakların anlatamaz asla dudaklarının anlatabileceği kadar güzel, zihninin sesini.
Çünkü mimikler vardır..
Yazdığın parmaklarının ucundaki daireler gibi, her biri diğerinden farklı, eşsiz.
Seni sen yapan ender şeylerden biridir mimikler. Et ve kemikten farklı, kendine özel şeyleri olduğunu hatırlatır insana. 'orjinal' olursun mimiklerin sayesinde.
Yazarken mimiklerin yoktur. Sadece sözler vardır. Kelimeler zihninden parmaklarına akar. Ne nefes almana gerek vardır, nede dudaklarına ihtiyacın vardır yazarken. Parmakların kalemi tutar ve sözcükler dökülür kağıda.
Bazen yetmez o yüzden kelimeler hissettiklerini anlatmaya. Duygular asla bire bir yazıya dökülemez. Semboller kullanılır genelde kelimelere duygu katmak için. Ama o kadar sınırlıdır ki semboller. Yüzdeki on dokuz kas milyarlarca insana milyarlarca farklı mimik üretirken, ve her bir mimiğin karşılığı o kadar farklı duygular varken, bir elin beş parmağını geçmeyecek kadar sembol ne kadar ifade edebilirki duyguları?
Kimilerinin eşsiz mimikleri vardır, dikkat çeker
Kimisi mimikleri sever, dikkatle inceler
Saatlerce mimiklerini izlemek ister.
Hatta bazen birinin mimiklerini karşısına oturtup izlemek tek dileği oluverir.
Çünkü eşsizdir mimikler, bir benzeri yoktur başka bir yerde
ve bazıları eşsizleri sever..

Çağlar Biber

Developer

Cras justo odio, dapibus ac facilisis in, egestas eget quam. Curabitur blandit tempus porttitor. Vivamus sagittis lacus vel augue laoreet rutrum faucibus dolor auctor.

0 yorum:

Yorum Gönder