Kırık Hayaller Tüneli

by 01:02 0 yorum
Fikirler hayallerden güç alır. Henüz yaşamadığınız anın zihninizde bir yansıması oluşmuştur öncesinde. Bazıları için bu yansımalara hayal denir, bazıları içinse gerçek..
Gerçeklik ve hayal arasındaki çizgi kaybolursa, gözleriniz kapalı bulursunuz kendinizi. Zaman ve mekan kavramını yitirmiş bir halde, zihninizin içinde, kimsesiz. En savunmasız, en hassas olduğunuz yerdir hayalleriniz..
Çıplak doğdunuz. Hayat denen zırhı üstünüze geçirmeden geldiniz bu dünyaya. Zırhınızı iki saniyeliğine çıkartırsınız hayal kurarken, saatlerce atılmış bir vaziyette durur başınızın tam üzerinde.Yürürsünüz hayal kurarken yollarda, ayağınıza batan hayallere aldırmadan. Arkanızda bıraktığınız kandan ize aldırış etmezsiniz. Her bir kırılmış hayal ayagınıza batar göğsünüze saplanmış gibi. Öldürmez asla, paramparça eder, kan revan içinde kalırsınız belki ama öldürmez hayaller..
Bazı hayal kırıklıkları büyüktür daha derine iner, çıkartamazsınız tekrar onu oradan, kırdığınız kadehlerden fırlamış cam parçaları gibidir. Keskin ve tatlı..
Acı çekmekten hoşlanır mı insan? Hayal kurmaktan? Bazı hayaller vardır, o kadar güzeldir ki gerçek olduğuna inandırmaz kendini asla. Bilirsin, biticektir, korkarsın. Bazı hayaller ise hayatının amacı haline gelir. Onları da asla tamı tamına gerçekleştiremezsin. Ama gerçekleştirememek kesmez ayaklarını, yaşamanı sağlar hedeflerin oluverir.
Aynaya baktığında yüzünü göremezsin, gözlerine bakamazsın hayal kurarken. Suya düşmüş aksin gibidir, dalgalı gözlerini tanıyamazsın hayal kurarken. Başka bedenlerdedir vücudun, konuşmak istersin, sesin çıkmaz. Koklamak istersin nefesin yetmez. Yıkılmak, ezilmek her gün biraz daha.
Kitaplardaki masallar mutlu sonla biterler. Gerçekteki masallar ise mutlu sonla bitemeyecek kadar hayaldirler. Hayaller kırılır. Kırılmak ve bir yerinizi yaralamak için vardırlar. Verdikleri mutluluğun bedelidir ayaklarınızdaki kesikler.
Su birinkitilerinde okyanuslar görmektir bazılarımızın hayatları. Var olandar korkar, var olmayan yanlarını hayal ederiz. Hayallerimizde kırılmaya mahkum kalır bu yüzden. En uğrak duraklarınıza kimse uğramadığında hayalleriniz tüm kırıklıklarıyla sizi mutlu edecektir.
Bir tren yolculuğunda tünellere giriş ve çıkış anı gibidir hayal kırıklığı.
Sonunun arzulara kavuşulmasıyla bitmesi istenen bir uzun yoldur hayat. bir bilet alırsınız hayata ve yolculuk o andan itibaren başlamıştır. her ne kadar tükenen mesafelerin neleri getireceği bilinmesede içimizde hep bir hayal vardır güzele doğru akıp giden.
Hayaller adeta güneş gibidir yüzleri aydınlatan, umutla beklentilere kavuşabilmenin sonsuz hazzı ve isteğiyle bu yolculuk sırasında size yol arkadaşı olan. Her daim bir beklenti vardır yüreklerde ve zihinlerde. Tüneller çıkar karşımıza zifiri karanlık ve sonu hiç gelmeyecekmiş gibi hayallerin önünü kapatan, bir anda boşluğa itiveren. Bilirsiniz elbet bir çıkışı olacağını fakat tünelin ucunda gözüken ışığa kadar tahammül edemezsiniz bazen ve bazen de gözlerinizi kapatıp karanlığa meydan okurcasına o an yaşanmış kırıklığa rağmen hayal etmeye devam edersiniz. Anlık yaşanan karamsarlıklar güneşin tekrar görülmesiyle bir anda kayboluverir ve bu da yaşanan hayal kırıklığına rağmen tekrar hayal edebilmeyi öğrenmektir. Hayal kırıklığı bu iki tünelin ortasında olandır, yaşanandır. Sonrası ise umutlarla dolu olan yolculuğa devam etmektir.
Yine karşınıza çıkacak tünellerin vereceği boşluk ve kırıklığa rağmen..

Çağlar Biber

Developer

Cras justo odio, dapibus ac facilisis in, egestas eget quam. Curabitur blandit tempus porttitor. Vivamus sagittis lacus vel augue laoreet rutrum faucibus dolor auctor.

0 yorum:

Yorum Gönder