Meditasyon

by 20:46 0 yorum
Öyle zamanlar vardır ki kendinizi bambaşka bir varlık gibi hissedersiniz. Bazen bulut olduğunuzu sanarsınız, bazense bir tarafında "güle güle" diğer tarafında "hoşgeldiniz" yazan bir pas pas.. Gülüyor mu yoksa üzgün mü karar verememiş yüzünüze bakarak, üstünüze basıp geçerler. Onlar bastıkça kendinizi bulutların üstünde sanarsınız. Canınız acıdıkça daha da fazlasını istersiniz. Daha yükseğe çıkmaya çalıştıkça en dibe çakılırsınız..
Nesnelerin çekiciliği, bize dokunmadıkları ölçüdedir. hayat hiç bir zaman güzel değildir; güzel olan, hayat üzerine yapılmış betimlemelerdir sadece. Yaşadığınızı sandığınız hayatınız bir betimlemeden ibarettir. Nasıl betimlerseniz öyle yaşarsınız sanmayın, nasıl betimlenmişse öyle yaşayacaksınız. Zaferler geçici,
belirsizliklerse ebedidir.
Her eksilen bir boşluk bırakır eskiden olduğu yerde. Ne kadar büyük bir yeri varsa içinde, o kadar büyüktür boşluğu da. Bir yaradır gidenler, zamanla yerleri dolar, dikiş atmaya çalışırsanız süreç hızlansa da izi kalır.. Tam oldum derken, tam büyüdüm derken daha yeni doğduğunuzu hatırlarsınız her seferinde. Tecrübelerin asla sonu gelmez, tüm insanlığın tecrübeleri yeni doğmuş bir bebeğin gözlerine bakmaktan ibarettir.
En yüksek sesinizle nefesiniz bitene kadar tekrar ettiğiniz cümleler vardır. Tekrar etmek yetmez, ezberlemek, ruha inandırmak için yazarsınız tekrar tekrar. Parmaklarınız kanaya, sayfanız kırmızıya boyanana kadar yazarsınız tekrar ve tekrar. Bir bakmışsınız ki ne yazdığınızı unutmuşsunuz..
Hayat bir neşe ve üzüntü kaynağıdır. Mutlu olduğunuz kadar üzülür, ağladığınız kadar gülersiniz. Kimsenin hakkı kimseye kalmaz derler ama en çok da haksızlıklar kalr avuçlarınızın içerisinde. Eğer şuan ağlıyorsanız bir o kadar da güleceğinizi bilerek ağlayın. Eğer şuan gülüyorsanız gülmeye devam edin, hiç bir şey düşünmeden gülün. Çünkü ağlamayı bilmeyenler gülmeyi de bilemez..
Yaşarken gül, rüyalarında ağla.
Mutluluğu mora hayatını maviye boya.
Unutkanlığın ve meditasyonun rengi mor.
Mor yaşa hayatını ki hatırlama, dünü ve bugünü..
Özgür ol masmavi yaşa.
Mavi, masumluktan korur
Mavi, siyahları sürükler
Mavi, görünür kılınmış karanlıktır..

Çağlar Biber

Developer

Cras justo odio, dapibus ac facilisis in, egestas eget quam. Curabitur blandit tempus porttitor. Vivamus sagittis lacus vel augue laoreet rutrum faucibus dolor auctor.

0 yorum:

Yorum Gönder