Toprak

by 17:15 0 yorum
İnsanın gerçek dediği ve senin burada gördüğün, dokunduğun her şey, psikolojisinin maddeye dönüşmüş halidir.
İnsanın düşünceleri maddeleşerek gerçek "dünyayı" oluşturur. Gerçekler, düşüncelerdir. Dünya, sen böyle olduğun için böyledir, sen böyle olduğun için gerçektir.
Koskaca bir küreden ibarettir dünya. Üzerindeki maddesel her şeyin bir ruhsal yansıması vardır. Toprağın, zamanın ve mekanın ruhu; hayatın ruhudur.
Hayat görmeyi en çok beceremediğimiz maddesel olgudur. Bir ucu toprakta bir ucu ise gökyüzündedir. En soğuk, en bulutlu, en özgür tabakadan başlar, yaşadıkça alçalır, alçaldıkça maddeselleşir ve en sonunda toprakta son bulur.
Hayat deneyimler ve deneyimlenilemeyenlerden ibarettir. Deneyimleriniz sizi var olduğunuz yolun dışına iter. Sonsuz zaman sarmalında oradan oraya atlar durursunuz. Tek düşünceniz gökyüzüne ulaşmakken her deneyiminizde toprağa biraz daha yaklaşırsınız.
Toprağa giden yolda elde edebildiğiniz veya edemediğiniz bir çok deneyim yaşamalısınız. Hiç bir deneyim yaşamamış "insan" toprağa asla ulaşamaz. Zamanın içinde sıkışıp kalır, büyümez, gökyüzünde bir çocuk olur.
Her birimizin gökyüzünden toprağa inen yolda görünmeyen bir ipi vardır. İnsan bazen bu ipi kendini hızlandırmak, zamanın ötesine geçmek için kullanır, bazense boğazına dolamakla yetinir sadece. İpiniz başkalarınınkiyle her karıştığında düzensizlikten rahatsız olur ve çözmeye çalışırsınız. Üzerinde hiç düğüm olmayan bir ip sizi asla toprağa ulaştıramaz. Gökyüzünden düğümsüz kopamazsınız. Boğazınızda düğümlenen her bir deneyim için farklı bir damla gözyaşı akıtın. Hayat tecrübelerin toplamıdır. Bırakın başkalarının ipleri de boğazınıza dolansın. Nefessiz kaldığınız anda gözlerinizi kapatın ve toprağın kokusunu içinize çekin. Toprak yolun sonudur, kokusu ise yolun başından sonuna doğru azalır. Koku alamadığınızı anladığınız an kendinizi toprağın altında bulacaksınız. Gözlerinizi açtığınızda ise yolunuza devam edeceksiniz.
Bazı insanlar hayatlarımıza sadece yön vermek için girer.
Bazı insanlar sadece hayatlarımıza yön vermek için dünyaya gelmiştir.
Hepimizin yapması gereken bir şey var. Dünyaya hiç yaşamadığı bir tecrübe yaşatmak, bir hayata yön vermek. Görevlerimizi yerimize getirdiğimizde ipimiz boğazımıza dolanmış, tüm düğümleri çözülmüş, toprağın kokusu da bedenimizi sarmalamış olacak.
En doğru yol yoktur, bir şekilde içinde bulunduğunuz bir zaman ve bir mekan vardır.
Deneyimleriniz sizi zamanın ötesine sürükleyip yüksek irtifada asılı kalacak, siz ise tadına baktıkça toprağa yaklaşacaksınız.
Toprak; kayaların ve organik maddelerin çeşitli derecedeki ayrışma ürünlerinden meydana gelen, içinde geniş bir Canlılar topluluğu barındıran dinamik bir yapıdır.
Toprak; dünyada son kalmış maddesel enerjinizin yok olacağı yerdir.
Toprak; deneyimlerinizden kazandığınız tüm enerjinin akacağı yerdir.
Toprak; içinde ölmüş canlılar topluluğu barındıran bir enerjidir.
bırakın enerji içinizden aksın..

Çağlar Biber

Developer

Cras justo odio, dapibus ac facilisis in, egestas eget quam. Curabitur blandit tempus porttitor. Vivamus sagittis lacus vel augue laoreet rutrum faucibus dolor auctor.

0 yorum:

Yorum Gönder