Kartelandaki Sessiz Renk

by 21:26 0 yorum
Sessiz kalmak gerek bazen. Gözlerin açık veya kapalı.. Hayatının içindeki onca gürültü, onca karmaşa seni girdabın içine sürüklemişse karşıkoymamalısın başının dönmesine. Ruhunu teslim edersin kargaşaya.. Kendini kaybeder, girdabın içinde kaybolursun..
Ne fazla mutluluğa ne fazla acıya yer bırak hayatında, yüzeysel yaşa. Güvenli ve kararlı ol
En güçlü sese sahip ol ama en güçlü konuşan olma. En güçlü sesinle susmayı öğret kendine, kararlı ol.. Hayattan hep bir şeyler bekle, hiç bir günü boşa yaşama, ama asla umutlanma doluluğa. Umut hayal kırıklığıdır. Hayal ise umut etmekdir. Güzel kurulmuş bir cümle anlamlı bir cümleden daha güzel olabilirse, çekiciliği güzelliğe tercih et. Baki olan girdap, sessiz olan çekicilik, umut ise hayattır.. Peki hayat? o da hayal kırıklığıdır..
Aşkı zamanla büyüyüp gelişen bir şey olarak göremiyorum.
Maddelerine uyulacak bir anlaşma değildi aşk. Hayatta aşkı yaşa. Aşk itiraftır. Gizli kalmış duyguların dünyaya itiraf etme tarzıdır. İtiraf etmek iyidir, ruhu boşaltir sonraki günahlara yer açar. Dedikodu bize günahın tadını çıkarma olanağı verir. Aşk ise ruhunuzla yaptığınız bir dedikodudur.
Gençlik ve aşk geçici şeylerdir. Değerli olmaları, çabucak bitmelerine dayanır zaten..
"Evrende değişmez olan soğuk ve karanlıktır, ışık ve sıcaklık birer kıvılcım kadar küçük ve kısadır." İnsanda değişmez olan ise yalnızlıktır. İnsan yalnız gelir dünyaya. Sahip olduğu herşey bittiğinde elinde kalan ise yine yalnızlıktır. Duygular ve düşünceler birer kıvılcım kadar küçük ve kısadır.
Aşk kartelada bulunmayan bir renktir. Kimine göre kırmızı kimine göre ise mavidir. Hangi renkten katarsan kat elde edemeyeceğin bir renktedir. Ancak insanların yüzüne sürdüğünüz zaman hangi renk olduğu ortaya çıkacaktır. Bazen siyah, bazense beyaz...
Kapıldığın en büyük girdap aşk olsun. Öyle bir renge boya ki aşkını görünmez olsun...
Sesini kıs tüm hayatın gürültüsünün, kendi girdabında dön dünya senin olsun...
Gördüğün en umutsuz insan ol, ama heyecanla bekle yarını
En gürültülü şehirlerde bul kendini kulakların tıkalı
Karmaşık olan güzeldir, zor olan ise sessiz... Zaten bu yüzden de değerlidir...
Aşkı hangi renge boyarsan boya, en sessizi en şeffaf olanıdır.
Tanrının hayatınızdan alacağı en büyük vergi, aşktır
Kimisi aşkı tatmak ister, sessizce bekler
Kimisi ise en büyük aşkı tadar, acı der
En büyük girdaplarda kaybolmak ister
Çünkü eşsizdir aşk, konuşmak ister
ama bazıları sessizliği sever..

Çağlar Biber

Developer

Cras justo odio, dapibus ac facilisis in, egestas eget quam. Curabitur blandit tempus porttitor. Vivamus sagittis lacus vel augue laoreet rutrum faucibus dolor auctor.