Yalnızlık Ömür Boyu

by 01:01 0 yorum
Yalnız geldik dünyaya. Yalnızlık nedir bilmeden, başka bi dünyadan sessizce kaçıp geldik. Gözlerimiz baktı yıllarca yalanlarla dolu gerçeklere. Aldatıldık defalarca hiç bilmeden, duymadan, farkına varmadan.. Yaşadığımız dünyayı karıştırdık defalarca kez. Başka bir diyarda sandık kendimizi. Kavrulduk, alev alev yandık buzların üzerinde, ya da tir tir titredik cayır cayır yanarken. Yaşamayı unuttuk, tüm hislerimizi birbirine karıştırdık. Sınırlarımızı bilmeden yaşadık, sözlerimizi tutamadık çoğu kez. Değer vermek isterken kırdık, severken kırıldık, öfkeden deliye döndük bir çok kez. Gülümsedik kardeşlerimizin şapşallıklarına, özledik atalarımızın sesini, sevgisini, şefkatini. Sevdiğimizin dokunuşunu, gözlerimize bakışını, umarsızca kurduğu hayalleri, öğrettiklerimizi ve öğrendiklerimizi özledik.
ve yalnız kaldık.
O kadar çok yandık ki buzların üzerinde, tükendik.
O kadar çok üşüdükki, kaçtık alevlere attık kendimizi
O kadar çok karıştırdıkki hislerimizi birbirine, aşkı ölmek sandık.
Her gün öldük. Her gün doğuyorum sanarken her gün öldük. Gide gide tükendik, bittik. Bir baktık ki kalabalıklar içerisinde tek başımıza kalmışız. Gözlerimizin insancıklar görmediği bir saniye bile kalmamış. Aklımızın kimseyi düşünmediği bir an bile yok, konuşcak insan bulamadığımız anlar o kadar sınırlı ki. Ama yalnız kalmışız. Ne dost sohbetleri tat verir olmuş, ne sevgilinin dokunuşu, ne de yokken kıymetini anladığımız ufacık sözler..
Aynı hayatı yaşamış, aynı kalabalıklarda yalnız dolaşmış milyarlarcamız birlikte geldik bu hayata. Tek bildiğimiz yine yalnız yaşamaktı, öğrenmedik birlikte olmanın verdiği ferahlığı. Çoğumuz denedim sandı, denemeden veda etti bu hayata. Yine yalnız kalacağı başka bir hayatın yolunu tuttu.
Kimilerimiz sahibini buldu, adadı kendine dair ne varsa. Bir de baktı ki kendinden geriye bir ad bir de soyad kalmış tanımlayacak. Neredeyse onları da verecek al senin olsun diye.
Peki ya mutluluk?
Kişinin içinde bulunduğu ortamda kendisine yönelik hiçbir tehdit baskı ve stres yaşamadığı , beklenti ve ihtiyaçlarının karşılandığı ya da karşılanmakta olduğu kaygısızlık ve sevinç hali.
mutluluk her şeyden önce mutluluğu unutmaktır. Yanlizligim, yasamak zorunda oldugum beraberligimdir.
21 sene önce bindiğim şu salıncağı sallayın biraz, mutluluk sarhoşu olayım, hepinizden daha yalnız, hepinizden daha mutsuz olayim..
Yapbozumun son parçasını tam bulmuşken geriye kalan tüm parçaları kaybettim. Yalnızım.

Çağlar Biber

Developer

Cras justo odio, dapibus ac facilisis in, egestas eget quam. Curabitur blandit tempus porttitor. Vivamus sagittis lacus vel augue laoreet rutrum faucibus dolor auctor.

0 yorum:

Yorum Gönder